Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Znakowanie psów!

Informacja dla mieszkańców Gminy w sprawie nieodpłatnego znakowania psów.

Szanowny Mieszkańcu,
informujemy, że dnia 4 października 2014r. na pl. Bohaterów w Słubicach, w godz. od 1000 do 1600 można będzie nieodpłatnie elektroniczne oznaczyć swojego psa.
Znakowanie elektroniczne polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia, małego – wielkości ziarenka ryżu – mikroczipu. Odbywa się to w taki sam sposób jak każdy inny zastrzyk np. podczas szczepienia przeciwko wściekliźnie, tylko przy użyciu niewiele większej średnicy igły.
Mikroczip w żaden sposób nie przeszkadza zwierzęciu, nie powoduje też reakcji alergicznych i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Oznakowanie takie jest bezpieczne i bezbolesne.
Mikroczip nadaje zwierzęciu przypisany do niego numer, który jest niepowtarzalny. Identyfikacja elektroniczna stanowi najlepszą profilaktykę bezdomności oraz przeciwdziała m.in. kradzieżom.
Wszczepienie czipa umożliwi także wyrobienie zwierzęciu paszportu, niezbędnego podczas podróży zagranicznych. A warunkiem wydania paszportu jest albo czytelny tatuaż zwierzęcia, albo właśnie implantacja czipa. Elektroniczne oznakowanie jest również niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.
W mikroczipie nie będą zakodowane dane o właścicielu i samym psie, mikroczip zawiera tylko i wyłącznie numer, który musi zostać przypisany do bazy danych. Numer ten będzie można zarejestrować w bazie danych wypełniając specjalny druk lub formularz na stronie internetowej w którym zamieszczamy dane właściciela i samego psa, a dopiero potem automatyczny system lub administrator danych wpisuje te informacje do bazy danych. W chwili znalezienia zwierzęcia można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po skontaktowaniu się z bazą danych uzyskać dane o właścicielu i tak trafić do właściciela.
Czipowanie przeprowadzi dr Bogumił Owadiuk z PRZYCHODNI DLA ZWIERZĄT w Rzepinie.
Oznakowanych zostanie pierwszych 200 psów.

Autor: Krzysztof Rogoziński | 21 sierpnia 2014

Wróć Drukuj

facebook google plus one