Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Popołudniami w szkołach będzie się działo!

25 autorskich kół zainteresowań, które sfinansuje gmina Słubice, będzie realizowanych w tym roku w szkołach i przedszkolach. Skorzysta z nich około 500 dzieci. Będą rozwijały zainteresowania podczas zajęć teatralnych, językowych, sportowych...Z budżetu gminy przeznaczymy na to 64 tys. zł.

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, co roku gmina ogłasza konkurs ofert dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Tak też było w tym roku. Odpowiedziało na niego 36 osób. Komisja, składająca się z przedstawicieli gminy, wybrała wczoraj, 25 września, 25 propozycji kółek zainteresowań, których adresatem są grupy liczące od 15 do 20 osób.

Dla przykładu, w Szkole Podstawowej nr 2, Halina Samsonowicz prowadzić będzie zajęcia S.Z.T.U.K.A, czyli Szalenie Zajmująca Twórczość Utalentowanych i Kreatywnych Artystów, a Katarzyna Leśniak-Werwińska kółko „Niemiecki ma klasę!”. W tej samej szkole Andrzej Nowakowski zachęcać będzie do zabawy piłką ręczną, a Ewa Grontkowska poprowadzi zajęcia Szachy bez granic.

Ciekawą ofertę przygotowano też dla uczniów SP nr 3. Dorota Bąbka zaznajomi dzieci z Teatralnym ABC, Krzysztof Rzóska spróbuje m.in. zainteresować siatkówką, a Iwona Chruścińska, podobnie jak w poprzednich latach, uczyć będzie sztuki cyrkowej.

Z dodatkowych zajęć skorzystać też będą mogły przedszkolaki. W Jarzębince będą to zajęcia teatralno-muzyczne, a w przedszkolu Pinokio sportowe.

Jerzy Wieczorek z Zespołu Szkół Technicznych, zaproponuje młodzieży zajęcia na strzelnicy, Marlena Pniewska poprowadzi Fitness dla każdego w Gimnazjum nr 2, a Jacek Trojan w „jedynce” uczyć będzie gry w tenisa stołowego. W tej szkole ciekawie zapowiada się też kółko chemiczne, które poprowadzi Robert Ratajczak.

W załączniku znajduje się protokół z posiedzenia komisji konkursowej wraz z listą wszystkich zajęć finansowanych przez gminę, a także tych, których komisja konkursowa nie wybrała.

Autor: Beata Bielecka | 26 września 2017

Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one