Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Niepodległość wybrzmiała po mistrzowsku!

Piątkowy wieczór, 26 października 2018 roku przejdzie do historii naszego miasta, bo właśnie tego dnia gmina Słubice zaprosiła mieszkańców na koncert galowy pod honorowym patronatem burmistrza Tomasza Ciszewicza z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele pw. Ducha Świętego mogliśmy być uczestnikami muzycznej uczty, którą przyrządzili dla nas: maestro Monika Wolińska, dyrygentka światowego formatu, pierwsza Polka w historii, która stanęła za pulpitem w nowojorskiej Carnegie Hall, Brandenburska Orkiestra Państwowa, chóry Salutaris z Mińska oraz Con Sono i Adoramus ze Słubic oraz czwórka solistów - Małgorzata Trojanowska, Aneta Łukaszewicz, Aleksander Rewiński i Rafał Korpik,

Publiczność, która wypełniła po brzegi kościół, miała okazję posłuchać porywających rozmachem utworów, osadzonych w narodowej tradycji muzycznej: poematu symfonicznego Odwieczne Pieśni z op. 10 Mieczysława Karłowicza, a także Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy) do muzyki Wojciecha Kilara. - To był niesamowity koncert, który poprzez wybór utworów i mistrzowskie wykonanie, wprawił mnie w stan prawdziwego uniesienia - mówiła po jego zakończeniu Natalia Wilkiewicz, która przyszła na koncert z bliskimi.

Na koncercie gościliśmy też m.in. nadburmistrza Frankfurtu Rene Wilke, nowo wybranego burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, Tadeusza Jędrzejczaka z zarządu województwa lubuskiego, a także słubickich radnych i starostę słubickiego Marcina Jabłońskiego.

Odchodzący z urzędu burmistrz Tomasz Ciszewicz podkreślił, że koncert jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości (z tej okazji gmina ufundowała też pomnik poświęcony wszystkim, którzy walczyli o niepodległość i byli ofiarami niszczenia narodu polskiego). Ponieważ T. Ciszewicz po raz ostatni wystąpił w roli burmistrza (nie ubiegał się o reelekcję) raz jeszcze podziękował mieszkańcom za 8 lat współpracy.

Autor: Beata Bielecka | 31 października 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one