Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Osoby niedowidzące pokazały, że potrafią aktywnie żyć

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to obchodzone 15 października święto osób niewidomych i niedowidzących. Ma ono już wieloletnią tradycję, bo zostało ustanowione w 1964 roku. Dziś, 11 października, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, świętowali członkowie powiatowego koła związku niewidomych, które liczy 67 osób. Dla nich to święto ma zawsze szczególną wagę. Przypominają wówczas zdrowej części społeczeństwa, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

Jak podkreślała, prezes koła Beata Olech, dzięki organizowaniu różnych form aktywności, osoby chore nie zamykają się w domach. – W naszym kalendarzu są co roku cykliczne imprezy, takie jak zabawa karnawałowa, Walentynki, Dzień Kobiet, Andrzejki czy Wigilia – wyliczała B. Olech. Koło organizuje też różnego rodzaju wycieczki i wyjazdy na wczasy. – W przyszłym roku w czerwcu wyjeżdżamy nad morze, a na przełomie sierpnia i września planujemy wczasy w górach – zapowiedziała. Kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim magistracie, Sabina Matkowska, podkreślała, że gmina chętnie wspiera różne formy aktywności osób niepełnosprawnych, zarówno finansowo jak i udzielając pomocy merytorycznej przy realizacji projektów. W spotkaniu w magistracie uczestniczył m.in. wicestarosta słubicki Leopold Owsiak i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Autor: Beata Bielecka | 11 października 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one