Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Kulinarne Czwartki w bibliotece? Jest pysznie!

Na styczniowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 10 stycznia 2019 r. w miejskiej bibliotece, uczestniczki przetestowały proste, a jednocześnie szybkie przepisy klubowiczek na wykorzystanie ciasta francuskiego. Wyczarowały w ekspresowym tempie przekąski na słodko i słono. Kolejne spotkanie 28 lutego 2019 r. o 15.00 w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki. A ponieważ przypada wtedy Tłusty Czwartek królować będą pączki.

- Nieoczekiwani goście? Zazwyczaj są dla nas miłą niespodzianką! Zdarza nam się jednak wpadać w popłoch, bo cóż im podać. Jak nie dać się zaskoczyć? Wystarczy uczestniczyć w Kulinarnych Czwartkach! - podkreślają uczestniczki spotkań.Podczas styczniowych zajęć przyrządziły apetyczne ciasto francuskie m.in. z nadzieniem mięsnym, w tym wypadku pasztetem własnej roboty, ale też na słodko z dodatkiem własnych, ekologicznych przetworów z pigwy, czarnej porzeczki i jabłek.

Panie dzieliły się nie tylko kulinarnymi przepisami, ale również umiejętnościami. Nie każda gospodyni używa radełka, dzięki któremu z ciasta powstają fantazyjne wzory. - Degustując wspólnie przygotowane rarytasy rozmawialiśmy o książce kucharskiej, która pojawiła się w ostatnim czasie w bibliotece słubickiej. Jest to współczesna publikacja ósmego wydania z 1871 roku „365 obiadów za 5 złotych”, które może zachwycić konesera sztuki kulinarnej - wspominają panie. Jak się okazało, starsze wydania obiadowych przepisów z końca XIX wieku znajdują się wciąż w niejednym domu!

Autor: Beata Bielecka | 22 stycznia 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one