Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

BUGA w Heilbronnie przyciąga turystów

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke wraz z delegacją z dwumiasta, wzięli udział w otwarciu Federalnej Wystawy Ogrodniczej (Bundesgartenschau) BUGA w Heilbronnie, której dokonał prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Więcej Drukuj

To będą niesamowite dwa tygodnie ze sztuką!

W czwartek 25 kwietnia rozpoczyna się 7. edycja festiwalu sztuki „ART | an der Grenze | na granicy“, który potrwa do 10 maja. W programie ponad 45 wydarzeń z wielu dziedzin sztuki: od malarstwa i rysunku przez streetart aż po fotografię i lirykę. Organizatorzy zapraszają m.in. na wystawy, festiwal muzyki ulicznej, warsztaty z rysowania komiksów czy klasycznej chińskiej kaligrafii...Takich atrakcji nie można przegapić!

Więcej Drukuj

Fachowcy podpowiedzą organizacjom pozarządowym jak zdobyć pieniądze

Pomagasz innym? Chcesz zorganizować charytatywny bazarek albo sprzedawać cegiełki, aby pomóc niepełnosprawnym, zwierzętom, wesprzeć szkołę lub bibliotekę? A może prowadzisz klub sportowy i zastanawiasz się jak współpracować ze sponsorami?
Koniecznie przyjdź na najbliższe szkolenie – 8 maja o godz. 17.00 w Sektorze 3 Słubice. Ten inkubator NGO działa przy wsparciu gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Dzięki naszym szczypiornistkom będzie u nas puchar Polski

W końcówce kwietnia (26-28 kwietnia) w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach odbędzie się wielkie sportowe święto dla kibiców piłki ręcznej. Słubice będą gospodarzem 1/16 Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Młodziczek. Turniej odbędzie się pod patronatem burmistrza Mariusza Olejniczaka.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 162/2019 Burmistrza Słubic z dnia 16 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Polepszenie zagospodarowania ul. Chrobrego

Więcej Drukuj

15 lat w Unii Europejskiej. Uczciliśmy to w dwumieście!

Wspólnym spacerem po moście na Odrze, między Polską a Niemcami, władze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczciły 18 kwietnia br., razem z przedstawicielkami dwumiasta Słubice i Frankfurt nad Odrą, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej przed piętnastoma laty, 1 maja 2014 r.

Więcej Drukuj

Jutro Niemcy świętują. Urzędy i sklepy będą zamknięte!

Wielki Piątek (Karfreitag) to u naszych sąsiadów za Odrą dzień wolny od pracy. Dlatego zarówno urzędy jak i sklepy są wtedy zamknięte. Urzędy wznowią pracę w wtorek po świętach, natomiast sklepy będą jeszcze otwarte w sobotnie przedpołudnie.

Więcej Drukuj

Pamiętaj. Paląc trawy zabijasz zwierzęta!

Poranione i spalone żywcem zwierzęta to częsty efekt wypalania traw wiosną. Warto o tym pomyśleć zanim bezmyślnie podpali się trawy wierząc, że użyźnia się w ten sposób ziemię. Jest wręcz przeciwnie. Ogień ją wyjaławia. Warto też wiedzieć, że palenie traw jest niezgodne z prawem. A karą może być nawet więzienie!

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z planem zagospodarowania terenu przy Al. Niepodległości w Słubicach - budowa pl. zabaw dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie BZP nr 539635-N-2019 z dnia 2019-04-18 r.

Więcej Drukuj

Znamy nazwiska nowych sołtysów. Jak się z nimi skontaktować?

W Gminie Słubice zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. W załączniku znajdą Państwo informację na ten temat oraz kontakt mailowy i telefoniczny do sołtysów wybranych na lata 2019-2024.

Więcej Drukuj

Maluchy wyczarowały w bibliotece kolorowe kury, kurki, kurczaki…

- Ale mamy świetną zabawę! – zachwalała Natalia Adach, mama Zuzi i Hani, wielkanocne warsztaty, na które biblioteka miejska zaprosiła w środę, 17 kwietnia, rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami. W oddziale dla dzieci próżno było szukać wolnego krzesła, bo słubiczanie wiedzą, że w bibliotece dzieci nigdy się nie nudzą!

Więcej Drukuj

Urodziłaś się w 1953 roku i pobierałaś wcześniejszą emeryturę? Sprawdź czy przysługuje Ci wyższe świadczenie!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował właśnie, że kobiety z rocznika 1953, które przeszły w 2008 r. na wcześniejszą emeryturę, zachowały prawo do korzystnego przeliczenia świadczenia. Tak zadecydowali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. - Mogą one zyskać nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wszystko dlatego, że w przy obliczeniu dożywotniej emerytury nie mają do nich zastosowania obowiązujące od 1 stycznia 2013 r. przepisy nakazujące potrącenie z ich konta emerytalnego wypłaconych wcześniej świadczeń - informuje Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

Więcej Drukuj

Starsi i młodsi przystroili święta

- Podczas warsztatów w Galerii OKNO dekorowaliśmy, ozdabialiśmy, przygotowywaliśmy upominki i jak zawsze dobrze się przy tym bawiliśmy. Było gwarnie, wesoło i twórczo - mówi Anna Panek-Kusz, która z Moniką Elizą Karwowską i Tomaszem Fedyszynem prowadzili wielkanocne warsztaty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Masz problem z obsługa komputera? Ten kurs jest dla Ciebie!

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na bezpłatny kurs komputerowy! Zajęcia trwać będą do końca czerwca. - Na zakończenie każdy z uczestników napisze egzamin i otrzyma certyfikat (ECCC Digcomp), poświadczający zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności - informuje Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Akademia "lAbiRynT" 2019? Zapraszamy!

- Przyjdźcie 25 kwietnia o 17.30 do Galerii OKNO. Zaprezentujemy wam nowe warsztaty fotografii i multimediów dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalistów – zachęcają Anna Panek-Kusz i Michael Kurzwelly, kuratorzy Festiwalu Sztuki i Multimediów „lAbiRynT”. Dodają, że już po raz dziewiąty odbędą się warsztaty artystyczne dla mieszkańców dwumiasta Słubice-Frankfurt, które towarzyszą festiwalowi. Udział w nich jest bezpłatny, chętnych zachęcamy do kontaktu z A. Panek-Kusz, mail: galeriaokno@op.pl lub Michaelem Kurzwelly, mail: arttrans@arttrans.de

Więcej Drukuj

Słubiczanki wyśpiewały sukces!

Zespół Rytmos ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzony przez Annę Adamowicz, a także Sara Egwu James, podopieczna Edyty Kręgiel będą reprezentować w maju nasze miasto podczas finału Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2019 Pro Arte.

Więcej Drukuj

W Starych Biskupicach i Golicach mieszkańcy już też wybrali sołtysów i rady sołeckie

Wtorek, 16 kwietnia, był dniem, ostatnich spotkań wyborczych w gminie Słubice, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i członków rad sołeckich. W Starych Biskupicach sołtysem została Sylwia Wieliczko, a do rady sołeckiej weszli: Dorota Wieliczko,
Wiesław Sidorowicz i Krzysztof Baranowski. Frekwencja wyborcza wyniosła 11,96 proc. W Golicach sołtysem został Rafał Mazurek, a radę sołecką tworzą: Małgorzata Sibilska, Dawid Wieczorek, Anna Gasiewicz, Beata Wesoła, Anna Stań, Dorota Walczak i Elżbieta Mierzejewska. W głosowaniu wzięło udział 18,16 proc. uprawnionych mieszkańców. Serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

Kogo mieszkańcy Nowych Biskupic i Kunowic obdarzyli zaufaniem?

Od kilku dni trwają wybory sołtysów i rad sołeckich. W poniedziałek 15 kwietnia swoich przedstawicieli wyłonili mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw. Na sołtysa Nowych Biskupic wybrali Zbigniewa Ziętka, a Kunowic Pawła Sokołowskiego.

Więcej Drukuj

Umowa podpisana. ZUWŚ rozpoczyna oczekiwaną inwestycję!

Z początkiem maja rozpocznie się inwestycja Zakładu Usług Wodno- Ściekowych, dzięki której część żeliwnych i stalowych rur wodociągowych, wchodzących w skład całego systemu wodociągowego w Słubicach, zostanie wkrótce wymieniona.
Remont prawie 8 km sieci wodociągowej, obejmujący 17 ulic w mieście, m.in. ul. Kopernika, Podchorążych, Mickiewicza, Sienkiewicza, Chrobrego, Chopina, Witosa, a także wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Mieszka I i Wojska Polskiego oraz sieci wodociągowej w ulicy Mieszka I, Wojska Polskiego i Konstytucji 3 Maja, zostanie sfinansowany w głównej mierze przez Unię Europejską.

Więcej Drukuj

Uczmy dzieci segregować odpady

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych. Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.

Więcej Drukuj

Szanowni Państwo,

informujemy, że w czwartek 2 maja 2019 roku Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Słubicach będzie nieczynny.
W zamian za to, zapraszamy w sobotę 25 maja 2019 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Kunic, Rybocic i Świecka wybrali swoich przedstawicieli

12 kwietnia odbyły się wybory w kolejnych trzech sołectwach. W Kunicach rządzić będą kobiety. Na sołtysa wybrano Ewę Guzik, a do rady sołeckiej weszły: Justyna Gałek, Anna Fedorowicz, Marta Jędrzejczak, Grażyna Seweryn i Sylwia Bąkowska. Frekwencja wyborcza wyniosła 25,53 proc. W Rybocicach sołtysem został: Jerzy Siedlarz, a radę sołecką tworzą: Janusz Pabisiak, Gabriela Adamów, Grzegorz Cały, Danuta Banaszek i Grzegorz Majewski. Do wyborów poszło 12,78 proc. mieszkańców. Niewiele więcej, bo 17,67 proc. głosowało w Świecku. Sołtysem tej miejscowości został Henryk Gocki, a do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Sylwię Cor, Zenonę Gira, Roberta Stranza, Artura Pankowskiego i Elżbietę Stranz. Gratulujemy!

Więcej Drukuj

Uwaga mieszkańcy. 2 maja Urząd Miejski w Słubicach będzie zamknięty!

Informujemy, że w czwartek 2 maja 2019 roku Urząd Miejski w Słubicach będzie nieczynny. W zamian za to, zapraszamy mieszkańców i interesantów w sobotę 25 maja 2019 roku.

Więcej Drukuj

Z powodu zebrań wiejskich nie będzie dziś przyjęć interesantów

Burmistrz Mariusz Olejniczak jest zmuszony odwołać, w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, przyjęcia interesantów. Powodem jest udział burmistrza w zebraniach wiejskich, podczas których mieszkańcy Nowych Biskupic oraz Kunowic będą wybierać sołtysów i rady sołeckie. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Więcej Drukuj

Masz uwagi? Zgłoś!

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Dla słubickiej przyrody”, w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Więcej Drukuj

Wielkanocna tradycja też nas w dwumieście łączy

- Jaka piękna pisanka! – wołały przedszkolaki z obu stron Odry, które spotkały się dziś (12 kwietnia) z burmistrzami Słubic i Frankfurtu nad Odrą: Mariuszem Olejniczakiem i Rene Wilke. – Zobaczcie, jakie zabawne zdjęcie można sobie tu zrobić – stwierdzili obaj burmistrzowie wkładając głowy do specjalnie przygotowanej do tego pisanki.

Więcej Drukuj

Jonatan Stawarski sołtysem Nowego Lubusza, a Sylwia Lisiak - Pławidła

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy Nowego Lubusza i Pławidła. W Nowym Lubuszu w zebraniu wzięło udział 61 osób, co stanowi 29,46 proc. uprawnionych do głosowania. Sołtysem został Jonatan Stawarski, a do rady sołeckiej weszli: Dorota Białas, Halina Prusinowska, Dariusz Leszcz, Sławomir Kołowiecki i Mariusz Tomasz Pawłowski.
W Pławidle na uprawnionych do głosowania 225 mieszkańców, w wyborach wzięło udział 27, co stanowi 12 proc. wyborców. Sołtysem została Sylwia Lisiak, a radę sołecką utworzyli: Kamila Sąpór, Oksana Gościk, Dorota Załęska i Andrzej Lisiak.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej w obrębie miasta Słubice w 2019 roku

Ogłoszenie w BZP nr 537060-N-2019 z dnia 2019-04-12 r.

Więcej Drukuj

W Lisowie i Drzecinie mieszkańcy wybrali już sołtysów i rady sołeckie. Kolejne zebrania w najbliższych dniach

10 kwietnia 2019 roku, w Lisowie i Drzecinie odbyły się zebrania, podczas których mieszkańcy sołectw wybierali swoje władze na lata 2019 -2024. Sołtysem Lisowa został Andrzej Zbrożek (nie miał kontrkandydata), a członkami rady sołeckiej: Tomasz Pietrow, Łukasz Świetliński, Iwona Zbrożek, Mirosław Kuśmierek. Do głosowania uprawnionych było 170 mieszkańców, udział wzięło: 44. Frekwencja wyborcza wyniosła 25,88%. W Drzecinie wybory wygrał dotychczasowy sołtys Ryszard Świderski (kandydowały trzy osoby). Członkami rady sołeckiej zostali: Ilona Nowaczewska, Paweł Kaczmarczyk, Anna Ginter, Natalia Nowak i Andzelika Menartowicz. W głosowaniu wzięły udział 83 osoby na 311 uprawnionych. Frekwencja wyborcza wyniosła 26,68%. Sołtysom i radom sołeckim serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 158/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Egzaminy w gimnazjach i szkołach podstaowych bez zakłóceń

Burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z dyrektorką Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolantą Skręty byli dziś w części gminnych placówek oświatowych, żeby zapoznać się z sytuacją, do jakiej doszło w związku ze strajkiem nauczycieli.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy sołectw gminy Słubice będą wybierać sołtysów i członków rad sołeckich

Od 10 do 16 kwietnia 2019 roku przeprowadzone zostaną wybory sołeckie. Już dzisiaj, 10 kwietnia serdecznie zapraszamy do udziału w zebraniu mieszkańców Lisowa oraz Drzecina. W kolejnych dniach swoich przedstawicieli będą wybierać mieszkańcy: Nowego Lubusza, Pławideł, Kunic, Świecka, Rybocic, Nowych Biskupic, Kunowic, Starych Biskupic i Golic. Zebrania odbywać się będą w świetlicach wiejskich. W załączniku znajdziecie Państwo harmonogram zebrań. Zachęcamy do udziału, bo to od Państwa wyborów zależała będzie przyszłość waszych lokalnych wspólnot.

Więcej Drukuj

Eksperci podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zaprasza na szkolenie informacyjne „Zasady realizacji projektów za pośrednictwem Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014 – 2020“ oraz w zakresie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. w godzinach 11:00-13:00, w Urzędzie Miejskim w Słubicach przy ul. Akademickiej 1.

Więcej Drukuj

Malowali jajka i robili palmy. Całymi rodzinami!

Gmina Słubice kolejny rok z rzędu uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę!” Wczoraj rozpoczęliśmy ją warsztatami świątecznymi w Nowych Biskupicach. Kolejne będą w czwartek, 11 kwietnia o 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Słubicach. Zapraszamy na nie emerytów i ich rodziny. Znów będziemy malować jajka, pleść wianki i robić inne świąteczne ozdoby.

Więcej Drukuj

Syreny przypomniały o Smoleńsku

Dziś o 8.41 zawyły syreny alarmowe obrony cywilnej w Słubicach. W ten sposób gmina upamiętniła ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z żoną, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych, a także załoga samolotu. Delegacja polska leciała do Smoleńska na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Więcej Drukuj

W tych dniach autobusy miejskie pojadą inaczej

12 i 14 kwietnia autobusy komunikacji miejskiej, nr 1, 5 i 6 pojadą nieco inaczej niż zwykle. Powodem jest organizowana w piątek 12 kwietnia droga krzyżowa ulicami Słubic i Frankfurtu, natomiast 14 kwietnia odbędzie się maraton rowerowy. Szczegóły w załącznikach.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na likwidację dzikich wysypisk na terenie miasta i gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 535540-N-2019 z dnia 2019-04-09 r.

Więcej Drukuj

Prezydent Andrzej Duda pogratulował burmistrzowi współpracy z sąsiadami zza Odry

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się dziś, 8 kwietnia 2019 roku, na placu przed biblioteką miejską, z mieszkańcami Słubic. W spotkaniu z głową państwa wzięli udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, słubiccy radni, włodarze sąsiednich gmin oraz nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą. Po spotkaniu z mieszkańcami prezydent dokonał w bibliotece wpisu do księgi pamiątkowej miasta.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 149/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

Słubice, wykaz zbiorowy

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 146/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ul. Plac Przyjaźni, garaż murowany

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 145/2019 Burmistrza Słubic z dnia 5 kwietnia 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ul. Jagiełły, garaż blaszany

Więcej Drukuj

Dzieci zbierając nakrętki pomagają spełnić marzenie chorej Wiktorii

- Uczenie dzieci empatii i pomocy innym jest bardzo ważne, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, żeby wziąć udział w zbieraniu nakrętek dla Wiktorii Klińskiej, cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości, która dzięki tej akcji dostanie swój wymarzony, specjalistyczny rower – mówi Renata Cembrowicz, dyrektorka słubickiego przedszkola „Krasnal Hałabała”.

Więcej Drukuj

Agnieszka Holland laureatką tegorocznej Nagrody Viadriny

Reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland została laureatką 19. Nagrody Viadriny Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wielokrotnie nagradzana twórczyni filmowa odbierze nagrodę w czwartek, 9 maja o godz. 17.00 w sali Logensaal, Logenstraße 11 we Frankfurcie nad Odrą. Laudację wygłosi Marion Döring, dyrektor Europejskiej Akademii Filmowej.
Uroczystość będzie tłumaczona symultanicznie na język polski. Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają na pokaz uhonorowanego Srebrnym Niedźwiedziem festiwalu Berlinale filmu Agnieszki Holland "Pokot", który odbędzie się w kinie CineStar we Frankfurcie nad Odrą. Wieczór filmowy połączony z rozmową z reżyserką rozpocznie się o godz. 19.30, wstęp bezpłatny. Pokaz filmu odbędzie się dzięki współpracy z festiwalem Film Polska, Festiwalem Filmowym w Cottbus i stowarzyszeniem Kleines Kino e.V.

Więcej Drukuj

Współpracują na pograniczu polsko-czeskim. Do nas przyjechali poznać dwumiasto!

Z wizytą studyjną przyjechała do dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą delegacja z polskiego i czeskiego Cieszyna. Na jej czele stoją burmistrzynie: Gabriela Staszkiewicz i Gabriela Hrebackova. Gościmy także m.in. przedstawicieli administracji obu urzędów miejskich, współpracujących ze sobą stowarzyszeń, działających po obu stronach Olzy, a także uczelni wyższych.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg gminnych na terenie Gminy Słubice.

Ogłoszenie BZP nr 533931-N-2019 z dnia 2019-04-04 r.

Więcej Drukuj

Sprawmy, żeby osoby potrzebujące miały radosne święta

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach zachęca mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w świątecznej akcji, której celem jest zebranie paczek zawierających świąteczne produkty dla najbardziej potrzebujących osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych wraz z życzeniami świątecznymi od darczyńcy.

Więcej Drukuj

Bezpłatne porady psychologów w OPS

11 i 25 kwietnia 2019 roku, w godz. 8.00 -10.00, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Słubicach, będą dyżury psychologów ze Stowarzyszenia po PROstu. Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu i stowarzyszenie oprócz wielu imprez, które przygotowało na ten miesiąc, wesprze także podopiecznych OPS.

Więcej Drukuj

Jest praca w magistracie!

Zespół Administracyjny Oświaty w Słubicach ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. płac. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

OPS zaprasza na wielkanocne spotkanie

W środę, 17 kwietnia (godz. 15.30-18.00), w Ośrodku Pomocy Społecznej w Słubicach przy placu Wolności 17 F, odbędzie się wielkanocne spotkanie dla mieszkańców gminy, które organizują wspólnie OPS, Stowarzyszenie Pomocna Dłoń oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. W programie: wspólne szukanie wielkanocnych jajek, słodki poczęstunek, mini wystawa prac uczestników ŚDS z możliwością ich zakupu oraz prezentacja multimedialna na temat wielkanocnych tradycji.

Więcej Drukuj

Tydzień Otwartych Drzwi w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach, które rozpoczęło działalność w ubiegłym roku w murach Collegium Polonicum, zaprasza w dniach 8-12 kwietnia br. na Tydzień Otwartych Drzwi, a 10 kwietniu o 17.00, w sali nr 13 w Collegium Polonicum, odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych uczniów i rodziców. Dodatkowe spotkanie informacyjne, adresowane przede wszystkim do absolwentów gimnazjów i ich rodziców, odbędzie się 24 kwietnia br. o godz. 17.00, również w Collegium Polonicum w Słubicach.

Więcej Drukuj

40 tys. zł od gminy na dodatkowe zajęcia sportowe

- To dla nas bardzo miła chwila – podkreślał dziś, 2 kwietnia 2019 roku, prezes Lubuskiego Klubu Sportowego LUBUSZ Słubice Ryszard Chustecki podczas spotkania z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem, podpisując umowę o dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Gmina przeznaczy na to 40 tys. zł. - Na takie działania nigdy nie może zabraknąć pieniędzy, bo chodzi przecież o rozwój i zdrowie naszych małych mieszkańców - mówi burmistrz.

Więcej Drukuj

Stwórzmy razem wystawę "Polska droga do wolności 1980-1990"!

Gmina Słubice wspólnie z samorządami z powiatu słubickiego oraz Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu przygotowuje obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce po II wojnie światowej. Jednym z elementów będzie wystawa fotograficzna. Z tego powodu zwracamy się do mieszkańców z gorącą prośbą. Jeśli macie Państwo fotografie, dokumenty, osobiste pamiątki, wydawnictwa drugiego obiegu, plakaty, zarówno te zawierające propagandowe hasła, jak i opozycyjne, prosimy o ich udostępnienie. Chcemy je wypożyczyć na krótki czas, celem digitalizacji tych materiałów, i na tej podstawie stworzyć wystawę fotograficzną "Polska droga do wolności 1980-1990". W tej sprawie prosimy się kontaktować z rzeczniczką prasową Urzędu Miejskiego w Słubicach, mail: beata.bielecka@slubice.pl, tel. 602 184 281

Więcej Drukuj

Nasi biegacze pokazali moc!

Malwina Olszewska z Lubusza Słubice, podopieczna Piotra Kiedrowicza, zdobyła złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych (1,5 km), które się odbyły w Nowej Soli 30.03.2019 r. - Jest to najważniejsza impreza przełajowa w Polsce, bo w tej grupie wiekowej nie rozgrywa się mistrzostw Polski - informuje Ryszard Chustecki, prezes LKS LUBUSZ.

Więcej Drukuj

Urząd Miejski zaświeci się dziś na niebiesko. Dlaczego?

2 kwietnia to Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Stowarzyszenie po PROstu, które od wielu lat wspiera osoby autystyczne, zorganizowało dziś w parku przy placu Przyjaźni happening, w którym wziął udział m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak. Słubiczanie m.in. ozdobili drzewa niebieskimi kwiatami, można też było obejrzeć wystawę przybliżającą temat autyzmu. Stowarzyszenie po PROstu zainicjowało również w naszym mieście ogólnopolską akcję „ Na niebiesko dla autyzmu”. Wiele budynków w Słubicach zapali dziś niebieskie światła w oknach na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Urząd Miejski także przyłączy się do akcji i od popołudnia do nocy w oknach magistratu palić się będą niebieskie światła.

Więcej Drukuj

Oni po PROstu umieją pomagać!

Burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał dziś trzy umowy ze stowarzyszeniem po PROstu, które dostanie od gminy 55 tys. zł na prowadzenie Gminnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej, a także organizację warsztatów umiejętności społecznych i zajęć przygotowujących do Odysei Umysłów.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 134/2019 Burmistrza Słubic z dnia 27 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony.

ul. Szamarzewskiego/Kopernika, dz. 949/25 - garaż murowany

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 133/2019 Burmistrza Słubic z dnia 27 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

ul. Staszica, dz. 281/153 - drewniana altana

Więcej Drukuj

Głośna próba syren alarmowych

W dniu 28 marca 2019 r. w godz.12:00 - 12:30 na obszarze Gminy Słubice zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.


O godz.12:00 nadany zostanie - sygnał akustyczny "ogłoszenie alarmu" – dźwięk modulowany syreny w trwający 3 minuty.

O godz.godz.12:30 nadany zostanie – sygnał akustyczny "odwołanie alarmu" – dźwięk ciągły syren trwający 3 minuty.


Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej.

Mieszkańcy gminy każdorazowo, po usłyszeniu sygnału alarmowego, powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 121/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 120/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 119/2019 Burmistrza Słubic z dnia 25 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Będą dodatkowe patrole Policji

Dzięki zawartemu porozumieniu będą dodatkowe służby patrolowe na terenie Gminy Słubice

Więcej Drukuj

W imieniu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy do udziału w konkursie "Badania na rynek – miasta średnie”.

Od 25 marca do 8 maja 2019 roku mikro-, mali i średni przedsiębiorcy realizujący projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin, które z nimi sąsiadują mogą ubiegać się o dofinansowanie. Wsparcie będzie dotyczyć wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych. Produkty te i procesy muszą być efektem przeprowadzonych samodzielnie, zleconych lub zakupionych prac badawczo-rozwojowych.

Więcej Drukuj

Dla osób niepełnosprawnych stworzyli łańcuch kolorowych skarpetek

Setki skarpetek powiesili 21 marca słubiczanie, w parku przy placu Przyjaźni, demonstrując w ten sposób swoją solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa. Niektórzy, m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i Joanna Sierżant-Rekret, prezeska stowarzyszenia po PROstu, które zorganizowało akcję, nałożyli też dziś dwie różne skarpetki. W obu przypadkach chodziło o stworzenie łańcucha kolorowych skarpetek, symbolu jedności z osobami chorymi.

Więcej Drukuj

Podzielmy się dziś dobrem!

Z koszykiem pełnym, misternie przygotowanych, papierowych żonkili, Urząd Miejski w Słubicach odwiedziły dziś przedszkolaki z „Krasnala Hałabały”. Zapukały do wielu biur, wręczając kwiaty pracownikom magistratu, za co oni zrewanżowali się wrzucając datki do puszki z napisem Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo. – Bardzo wam gratuluję udziału w tej pięknej akcji – pochwalił dzieci z grupy „Wiewiórek” burmistrz Mariusz Olejniczak, a jego zastępczyni, Adriana Dydyna-Marycka poczęstowała maluchy cukierkami.

Więcej Drukuj

Uczcimy rocznicę pierwszych wolnych wyborów

Z inicjatywy burmistrza Mariusza Olejniczaka, gmina Słubice, wspólnie z Rzepinem, Ośnem Lubuskim, Cybinką i Górzycą oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, organizują 4 czerwca 2019 roku obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce, do których doszło w 1989 roku.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonanie prac w zakresie utrzymania porządku, drożności rowów i istniejących na nich przepustów oraz usuwanie kożucha roślin pływających w kanale „Czarnym” na terenie miasta Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 527270-N-2019 z dnia 2019-03-19 r.

Więcej Drukuj

To oni stworzą portrety mam i córek

Kto pamięta zeszłoroczną wystawę portretów słubickich rodzin? Również w tym roku pasjonaci fotografii z Amatorskiej Komórki Fotografii Artystycznej, która działa przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, mają dla mieszkańców Słubic ciekawą, fotograficzną propozycję.

Więcej Drukuj

Pokaż solidarność z osobami chorymi na zespół Downa

Załóżmy w czwartek dwie, kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki i przyłączmy się do akcji organizowanej, przez stowarzyszenie po PROstu, z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W parku przy placu Przyjaźni, o 10.00, słubiczanie stworzą łańcuch kolorowych skarpet. - 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3 - wyjaśnia prezeska stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret i dodaje, że tegoroczne hasło obchodów brzmi "Nie zostawiaj nikogo w tyle!".

Więcej Drukuj

Mamy w mieście awarię. Do 15.00 nie będzie wody

Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Wodnej doszło do awarii sieci wodociągowej. Pracownicy Zakładu Usług Wodno-Kanalizacyjnych już ją usuwają, ale na wodę trzeba jeszcze będzie poczekać.

Więcej Drukuj

"Młodzi gniewni" pokazali, że o ekologii dużo wiedzą!

- Wszystkim wam życzę wygranej i tego, żeby zdobyta wiedza została wam w głowach – mówił dziś, 18 marca, do uczestników teleturnieju o tematyce ekologicznej burmistrz Mariusz Olejniczak, dodając, że jest to ostatni element kampanii edukacyjnej „ Eko młodzi gniewni”, realizowanej przez gminę Słubice.
Uczniowie siedmiu szkół zmierzyli się, w słubickim magistracie, z dziesiątkami, momentami bardzo trudnych pytań.

Więcej Drukuj

To był jubileuszowy Memoriał im. Zdzisława Skręty

W sobotę 16 marca, po raz dziesiąty, przyjaciele zmarłego w 2009 roku Zdzisława Skręty, niezapomnianego nauczyciela wuefu i pasjonata sportu, zorganizowali w Gimnazjum nr 1 w Słubicach, siatkarski memoriał. 12 drużyn męskich i kobiecych walczyło o puchary burmistrza Słubic. Sympatycy siatkówki przyjechali do Słubic z Sulęcina, Dębna, Ośna Lubuskiego, Rzepina i Witnicy. - Organizujemy ten memoriał ponieważ zależy nam, żeby pamięć o tak wspaniałym człowieku jakim był Zdzisław była zawsze żywa. Myślę, że udział tak wielu osób w naszych rozgrywkach pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze ku temu – mówił przed rozgrywkami Dariusz Krzeptowski, jeden z organizatorów imprezy.

Więcej Drukuj

W bibliotece porozmawiają o kinie „PIAST”

Zapraszamy na autorską prelekcję i multimedialną prezentację dotyczącą projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu słubickiego kina "Piast". Opowiadać będzie architekt i pasjonat słubickich zabytków, słubiczanin Adrian Mermer. Spotkanie odbędzie się, w Dziale Regionalnym słubickiej biblioteki publiczne,j w czwartek 21 marca 2019 r. o 16.00. Wstęp wolny.

Więcej Drukuj

Burmistrz pogratulował prestiżowej nagrody prof. Andreasowi Reckwitzowi

Prof. dr Andreas Reckwitz z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina dostał nagrodę Gottfrieda Wilhelma Leibniza (2,5 mln euro) przyznawaną przez Niemiecką Wspólnotę Badawczą (Deutsche Forschungsgemeinschaft DFG). Otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia pogratulował dziś profesorowi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Znów zagrają dla przyjaciela

- Po raz dziesiąty zapraszamy w sobotę 16 marca do hali sportowej w Gimnazjum nr 1, na siatkarski memoriał im. Zdzisława Skręty. Rozpoczynamy o 10.00, a ponieważ będzie to jubileuszowe spotkanie przygotowaliśmy wiele niespodzianek – zachęca do kibicowania drużynom Dariusz Krzeptowski, jeden z organizatorów rozgrywek. Siatkarze będą walczyć o puchary burmistrza Słubic.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 525550-N-2019 z dnia 2019-03-14 r.

Więcej Drukuj

Współpraca gminy i strażaków? Bardzo dobra!

Burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się dziś, 13 marca 2019 roku, w magistracie, z Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej Patrykiem Maruszakiem i szefem komendy powiatowej Wojciechem Śliwińskim. – Rozmawialiśmy m.in. o możliwości zakupu nowego samochodu pożarniczego dla jednostki w Golicach, kontynuowaniu kampanii „Bezpieczny dom”, w ramach której gmina kupuje do mieszkań komunalnych czujniki dymu i tlenku węgla, a także dalszej współpracy – mówi burmistrz.

Więcej Drukuj

Z niektórych użytkowników wieczystych państwo zrobiło właścicieli

Z początkiem roku właściciele mieszkań lub domów jednorodzinnych, znajdujących się na gruntach gminnych, oddanych w użytkowanie wieczyste, z mocy ustawy stali się właścicielami gruntów. Muszą jednak zapłacić opłatę z tytułu przekształcenia. Należność tę uiszcza się w ratach, przez okres 20 lat, można ja też spłacić jednorazowo. Przekształcenie nie dotyczy nieruchomości zabudowanych garażami w zabudowie szeregowej.

Szczegóły znajdziecie Państwo w załączniku.

Więcej Drukuj

Nasze firmy to Gazele Biznesu!

M.B.B. Logistisc, Promet Cargo, Foliarex i Kopelia znalazły się w gronie najbardziej dynamicznych małych i średnich firm w Polsce.O tym, że triumfowały w rankingu "Gazele Biznesu 2018 roku" informowaliśmy już na początku tego roku, Wczoraj, 11 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono te prestiżowe wyróżnienia. Liderem jest niewątpliwie M.B.B Logistic. Firma zajęła 3. miejsce wśród najlepszych firm województwa lubuskiego i 40.miejsce w Polsce. - Serdecznie gratulujemy! - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i podkreśla, że jest bardzo dumny z faktu, że na terenie gminy działają tak prężni przedsiębiorcy.

Więcej Drukuj

Wystawa „Trzy drogi” Wojciecha Sternaka w Galerii OKNO SMOK

Serdecznie zapraszamy 15.03.2019 roku o godz. 18.00 do Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy Wojciecha Sternaka pt „Trzy drogi”. Artysta za punkt wyjścia do swoich fotograficznych realizacji wybrał miejsca do których podąża odkrywając ich tajemnice, przeszłość, niekiedy niechlubną historię. Rejestruje drogę, ale nie w tradycyjny turystyczny sposób. Naznacza temat fotograficznym kadrem, rozpracowuje temat. Podporządkowuje stylistykę, formę prezentacji czyniąc z niej przygodę również dla widza. Żadna z jego dróg nie jest taka sama, każda wytycza nowe horyzonty, skłania do zastanowienia. Zastosowane różne techniki fotograficzne: fotografia analogowa, cyfrowa, samodzielnie tworzone pigmenty nadają każdej z odkrywanych przez niego dróg indywidualny element wizualnej narracji. Na wernisażu będzie można te drogi przejść razem z artystą, który przybliży idee, odpowie na pytania.

Więcej Drukuj

Burmistrz i przewodniczący rady podziękowali sołtysom za ich pracę

- Bardzo serdecznie za wszystko Wam dziękujemy! - usłyszeli dziś, z ust burmistrza Mariusza Olejniczaka, sołtysi z gminy Słubice, którzy przyjęli zaproszenie do magistratu na kawę z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa. W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Guzik z Kunic, Jolanta Klimaszewska ze Starych Biskupic, Jerzy Siedlarz z Rybocic, Zbigniew Ziętek z Nowych Biskupic, Rafał Mazurek z Golic, Mariusz Horoszkiewicz z Kunowic i Sławomir Gościk z Pławidła. Burmistrz podkreślał nie tylko ich pracę, ale również zaangażowanie całych rad sołeckich, dzięki którym wioski pięknieją, rozwijają się i oferują mieszkańców ciekawe wydarzenia kulturalne. W rozmowach o pracy rad sołeckich, problemach i radościach, uczestniczyli także zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka oraz przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

Słubiczanie ustrzelili dwa brązowe medale!

Marek Sobczak i Jacek Stolarek, z seniorskiej grupy, która działa przy Uczniowskim Strzeleckim Klubie Sportowym Muszkiet, świetnie się zaprezentowali, kilka dni temu, podczas zawodów ''Brückner Glaspokal'' w Niemczech. - Przywieźliśmy dwa brązowe krążki w konkurencji karabinu pneumatycznego, a Jacek Sejnik, w pistolecie, gdzie rywalizacja była największa, wystrzelał ósmą lokatę - mówią zawodnicy. Byli jedyną polską drużyną na imprezie w Niemczech.

Więcej Drukuj

Naszym sołtysom wszystkiego co najlepsze!

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Sołtysa składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia radości i satysfakcji z pełnionej funkcji, wielu pomysłów oraz wytrwałości w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Życzymy również zdrowia, pomyślności i wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym.
Burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński

Więcej Drukuj

To była muzyczna uczta w mistrzowskim wykonaniu!

Mozart stworzył „Czarodziejski flet”, a Agnieszka Duczmal zaczarowała wczoraj smyczki…Przekonali się o tym ci, którzy 7 marca, uczestniczyli w kościele pw. NMP Królowej Polski w Słubicach, w koncercie Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” zorganizowanym, przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, w ramach polsko-niemieckiego festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. W koncercie uczestniczyła m.in. zastępca burmistrza Adriana Dydyna- Marycka i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

Drogie Panie!

Z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam spełnienia wszystkich życiowych planów, a także zdrowia, dzięki któremu te zamierzenia staną się realne. Niech otaczają Was tylko dobrzy, kochający ludzie, którzy sprawią, że będziecie czuć się szczęśliwe.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński

Więcej Drukuj

Uczcimy rocznicę pierwszych wolnych wyborów

Z inicjatywy burmistrza Mariusza Olejniczaka gmina Słubice aktywnie włączy się w obchody 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce, do których doszło w 1989 roku. Na początku czerwca w naszym mieście odbędzie się konferencja, którą będziemy współorganizować z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Zaprosimy na nią m.in. przedstawicieli wszystkich gmin z powiatu słubickiego. O przedsięwzięciu rozmawiali dziś, 7 marca, w słubickim magistracie, prof. Magdalena Musiał-Karg, prodziekan WNPiD UAM oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna- Marycka. Szczegóły planowanych wydarzeń już wkrótce.

Więcej Drukuj

X Dyktando Słubickie w Collegium Polonicum w Słubicach

Wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z ortografią i nie straszne są im gżegżółka, kukułka i inne ptaszki zapraszamy, w imieniu Collegium Polonicum, do udziału w jubileuszowym X Dyktandzie Słubickim. Uczestnicy chwycą za pióra w środę, 10 kwietnia br. o godz. 10:30 w małej auli CP. Dyktando odbędzie się w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki podczas Dnia Otwartych Drzwi w Collegium Polonicum, a jego organizatorem jest kierunek filologia polska jako obca w CP w Słubicach.

Więcej Drukuj

Dwumiasto Słubice-Frankfurt na berlińskich targach turystycznych

Od wczoraj do niedzieli 10 marca, dwumiasto Słubice-Frankfurt prezentuje się w Berlinie, na ITB 2019, najważniejszych targach turystycznych na świecie. W hali 12, na stoisku nr 18, z propozycjami turystycznymi Dwumiasta,informacjami o bazie noclegowej, ścieżkach rowerowych, planem rejsów Zefirem i Wujem Helmutem po Odrze, czy ofertą kulturalną naszego kalendarza imprez( www.ohnegrenzen.eu) czekają pracownice Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą. - Szczególnie promujemy nasze darmowe zwiedzania po mieście od maja do września, informujemy o postępach w projekcie Kleista i zachęcamy do przyjazdu grup i turystów indywidualnych do Frankfurtu i Słubic - mówi Aneta Szcześniewicz z Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 112/2019 Burmistrza Słubic z dnia 6 marca 2019 r.

w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziałów stanowiących własność Gminy Słubice w lokalu mieszkalnym, oraz w sprawie wyrażenia zgody na zmianę wysokości udziałów i wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty.

Więcej Drukuj

Jesteś ofiarą przestępstwa? Tu znajdziesz pomoc!

We wtorki, od 14.00 do 18.00, w bibliotece parafialnej przy kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach (ul. Wojska Polskiego 140)
można uzyskać bezpłatne porady prawne i psychologiczne. W ramach Funduszu Sprawiedliwości, przy kościele powstał punkt pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku różnych przestępstw, wsparcie psychologiczne i prawne mogą też otrzymać tam osoby, które były świadkami przestępstw i ich bliscy. Na spotkanie można się umówić telefonicznie: 720 714 796.

Więcej Drukuj

385 tys. zł z budżetu gminy na projekty społeczników!

Taką kwotę zarezerwowano w budżecie gminy Słubice na 2019 rok dla organizacji pozarządowych, które działają w obszarze: porządku i bezpieczeństwa publicznego, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Komisja zdecydowała, kto dostanie dotacje. Dzięki nim dzieci i młodzież będą m.in. uczestniczyć w darmowych zajęciach sportowych, emeryci i osoby niepełnosprawne wyjadą na wycieczki integracyjne, działać będzie Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, harcerze wyjadą na letnie obozy...

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 103/2019 Burmistrza Słubic z dnia 4 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 104/2019 Burmistrza Słubic z dnia 4 marca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony.

Więcej Drukuj

Tomek Wędrowniczek znów odwiedził Słubice

Tomasz Pawłowski, zwany Tomkiem Wędrowniczkiem, zawitał dziś, 5 marca 2019 roku, do Słubic. - Jestem w waszym mieście już chyba 15 raz - mówił. Burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi i wiceburmistrz Adrianie Dydynie-Maryckiej opowiedział o swoich niecodziennym hobby. – Od 29 lat odwiedziłem już 4043 samorządy w całej Polsce! – nie krył dumy 49-letni rencista z Gniezna.

Więcej Drukuj

Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

Na podstawie art. 1 ust. ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe
w prawo własności tych gruntów (Dz. U. 2018 r., poz. 1716 ze zm.), z dniem
1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów.

Więcej Drukuj

Te dyskusje o książkach są fascynujące!

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, 20 lutego w bibliotece miejskiej w Słubicach,odbyło się spotkanie, podczas którego uczestniczki rozmawiały o dwóch ciekawych powieściach. Relację przygotowała Małgorzata Dobosz, moderatorka DKK. Już dziś zapraszamy też na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się w środę 27 marca o 15.00, w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki. Tematem będzie książka Arletty Cousture " Dzieci stamtąd".

Więcej Drukuj

Z mistrzem Fabiańskim wsparli szlachetną akcję!

Podczas styczniowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rodzice 11-letniego Marcela i 9-letniego Fabiana Sztachelskich wylicytowali, za 7 tys. zł, kolację z Łukaszem Fabińskim! To był jeden z fantów, który na licytację przygotowała gmina Słubice.
3 marca 2019 roku, spełniło się marzenie synów państwa Sztachelskich i ich dwóch kuzynów. W restauracji Villa Casino spotkali się ze swoim idolem.

Więcej Drukuj

Dostaniemy blisko 700 tys. euro dotacji na naukę języka sąsiada!

- To doskonała wiadomość! Dzięki temu projektowi 400 uczniów gminnych szkół będzie się uczyć języka niemieckiego, a u naszych sąsiadów będą lekcje języka polskiego – ucieszył się dziś, 4 marca, burmistrz Mariusz Olejniczak na wieść o tym, że Unia Europejska dofinansuje słubicko-frankfurcki projekt „ Język sąsiada w Dwumieście”.

Więcej Drukuj

facebook google plus one