W słubickim Intermarche będzie w weekend zbiórka żywności dla najuboższych

29 i 30 września sieć supermarketów spożywczych Intermarché po raz kolejny weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności w 52 wybranych sklepach tej sieci wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Wolontariusze Banków Żywności zbierać będą głównie produkty spożywcze z długim terminem ważności. Szczególnie mile widziane będą: olej, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, ryż, kasza i mleko. Pomoc w postaci produktów spożywczych przeznaczana jest na przygotowanie pełnowartościowych posiłków dla najuboższych dzieci. Tylko w 2016 roku udało się zebrać w Intermarché prawie 30 ton żywności.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że ubóstwo jest w Polsce bardzo poważnym problemem. W trudnej sytuacji materialnej znajduje się aż 14 proc. społeczeństwa. Natomiast w skrajnym ubóstwie żyje prawie 6 proc. osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości.

Grupa Muszkieterów od lat wspiera Federację Polskich Banków Żywności, organizując zbiórki żywności w sklepach Intermarché.